piątek, 26 kwietnia 2013

Straszny Film 5


Ostatnio wybrałam się do kina na film, który w ostatnim czasie wzbudza duże kontrowersje i odmienne zdania, a mianowicie na: „Straszny film 5”. Głośno jest oczywiście o nowej obsadzie, która mi do końca do gustu nie przypadła, a dlaczego? Ashley Tisdale, która wcieliła się z główną bohaterkę – Jody, w ogóle mi do tej roli nie pasowała. Na pewno jest to młoda i zdolna aktorka jednak moim zdaniem nie nadaje się do tego typu filmów. A co do samej fabuły, dość przewidywalna i mało ambitna (ale to chyba w jakim sensie urok tego filmu). Trzeba też spojrzeć na stronę komediową. Oglądając go można się pośmiać – co na pewno jest wyłącznym celem tego filmu, chociaż bardziej z jego głupoty. Przeczytałam ostatnio, że jest to „szmira z komizmem” i całkowicie się z tym zgadzam. I ile jeszcze pierwsza i druga część, ewentualnie trzecia była w miarę zabawna to kontynuacje (4,5) po prostu się zniesmaczyły. Zresztą cóż się dziwić, gdy późniejsze części nastawione są przede wszystkim na zysk.
Wiele osób może powiedzieć: "Przecież to parodia. Czego się spodziewałaś?: Owszem, to jest parodia. Jednak parodie do które zazwyczaj oglądam przedstawiają drugie dno parodiowanego filmu, to jest natomiast coś co obśmiewa filmy, które na prawdę mają poziom m.in Czarny Łabędź czy Geneza Planety Małp.

Czy poleciłabym ten film? To trudne pytanie. Na pewno nie jest on dla osób, które poszukują czegoś co można by nazwać hitem kinematografii. Dla osób, które oczekują wyłącznie śmiechu i nie zwracają uwagi na „inteligencję” filmu jak najbardziej. 

Czy obejrzała bym go drugi raz? Jeśli miałabym takiego doła, że nic nie miało by sensu i twierdziłabym, że jestem najgłupszą osobą na świecie, to na 100 % tak. Chodziłoby mi szczególnie o to, by podnieść sobie samoocenę, stwierdzając, że należę to inteligentniejszego grona odbiorców. /Majka

12 komentarzy:

 1. Nie ciągnie mnie do takich filmów :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza część podobała mi się bardzo, kolejne już niestety mniej, czytając recenzję, stwierdzam, że piątka nie przypadnie mi do gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie oglądałam, może kiedyś się zbiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie oglądałam, ale widziałam mnóstwo reklam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chyba kawałek pierwszej części widziałam, a tak to nie :D Wiem, że to komedia, ale gdy coś ma w tytule/opisie słowo STRASZNY to mnie natychmiastowo odstrasza :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam chyba trzy pierwsze części i były w miarę śmieszne. :P
  Tą najnowszą kiedyś pewnie obejrzę, ale do kina nie pójdę.
  Na Filmwebie ma średnią 5,4.. :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie widziałam ,ale chciałabym obejrzeć. Oglądałam poprzednie części i mnie zaciekawiły lecz poprzedniczka numer pięć nie była zbyt interesująca.


  Obserwujemy?

  Zapraszam na nowy post:
  http://weera-wera.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękujemy za wszystkie komentarze i obserwacje. Każdy komentarz znaczy dla nas bardzo wiele i na pewno również chętnie zajrzymy na Wasze blogi :)